W BREWE Leasing, o której mówi się, że uprawiając kapitalizm o ludzkiej twarzy troszczy się o swoich pracowników, klientów, inwestorów, partnerów biznesowych, środowisko naturalne i … śląskie pingwiny.

„Kiedy dowiedzieliśmy się planach śląskiego ZOO dotyczących sprowadzenia pingwinów Humboldta ucieszyliśmy się niezmiernie. Zaraz potem postanowiliśmy się nimi zaopiekować. To powrót na Śląsk po 43 latach nieobecności. Z przyjemnością odwiedzamy zamieszkałą w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym grupę 11 pingwinów. To pingwiny peruwiańskie, grupa rodzinna, wyprowadzona z jednego stada. Wśród nich są Skipper, Rico, Kowalski i Szeregowy z koleżankami. Do wesołej gromadki dołączyło jeszcze 6 samiczek z Węgier. Liczymy, że wkrótce pojawią się w tym towarzystwie małe pingwinki, może któryś z nich otrzyma imię Brewek?” –  z uśmiechem mówi Arkadiusz Mikłasz, prezes BREWE Leasing.

28 kwietnia, we wtorek, gdy zrobiło się cieplej, te sympatyczne nieloty wskoczyły do przestronnego basenu zewnętrznego. To zabawna grupka naszych nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że dobrze się z nami czują.